Köp och sälj

Har du något du vill köpa eller sälja, hyra eller hyra ut. Lägg ett inlägg här. Din annons kommer att publiceras när den är godkänd.

Annonsen ligger kvar i 6 månader eller tills du skickar ett nytt meddelande från denna sida och begär att annonsen skall raderas

Antal inlägg: 25

Ditt namn:

Din e-postadress:

Din hemsida:

Ditt meddelande:

2020-09-14 11:53:51 - Jan Ohron, ohron@telia.com

Önskar hyra/köpa båtplats i Askersund. 2,5/3m.
Tel 070 5949885

2020-09-14 10:26:55 - Marcus Eklind, meeklind@gmail.com

Bryggplats VB29 4m säljes. Perfekt skyddat läge på insidan av vågbrytaren.

2020-09-13 21:28:46 - Thomas Nordin, 80nordin@telia.com

Uppställningsplats i båtklubben uthyres.
0707-300300

2020-09-11 17:17:01 - Bo Olsson, bosseolsson66@gmail.com

Bryggplats D38 3,5 meter samt Landplats M14 40kvm säljes.
072-3916185

2020-09-08 08:08:57 - Lasse Waineby, lasse.waineby@yahoo.se

Båtvagn säljes står på plats S16.
10000:-
0761441130

2020-09-01 19:35:20 - Mikael, Mikael.forsberg@weetech.se

Söker en upptagningsvagn för en fjord 23 fot. Snarast

2020-08-30 20:52:02 - staffan sjöberg, staffan@kraftord.se, kraftord.se

Hej, jag behöver låna/hyra en bryggplats några höstveckor i september inför upptagning. Har sommarplats i Igelbäcken, bor i Sthlm och vill gärna kunna lägga min segelbåt i Askersund från 5/9 tills upptagning kan ske snarast möjligt.

2020-08-21 09:17:23 - Per-Eric Storm, per-eric30@hotmail.com

Hej
Tänkte kolla om det är någon som har en båtplats att hyra ut 2021. Behöver en 3 eller 3,5 meters plats.
Mejla eller ring till mig på 072-2222540
Mvh Per-Eric

2020-08-15 10:35:20 - Leif Nykvist , Leifnyqvist903@msn.com

Önskar hyra eller köpa båtplats båten är 8×2,60

2020-08-14 21:01:56 - Leif Nykvist , Leifnyqvist903@msn.com

Brygg plats sökes 8×3.5 eller 8×4 070-6593543

2020-08-02 09:41:27 - Mattias Persson , Info@perdino.se

Plats för vinterförvaring av segelbåt sökes att hyra

2020-07-21 08:53:49 - Göran Overgaard, goran@goov.se

Bryggplats sökes att hyra.
Båten är 9x3 m
0732-633780

2020-06-15 08:30:57 - Joacim, joacim_o@hotmail.com

Båtplats B39 till salu
trall och el/vatten precis vid platsen
90 000 kr
0705/262020

2020-05-27 13:22:01 - Peter Göttinger, peter.gottinger@lindesberg.se

Landplats till salu. M21, 31 kvm. 25000kr. 073-6503104

2020-05-26 09:46:40 - Jörgen, jlarsson@live.se

Bryggplats 3,5m på D-bryggan (D9) säljes.
Även uppställningsplats S09 säljes
Tel.0732316367

2020-05-17 17:43:01 - Oskar Orre, oskane@live.se

Båtplats sökes att hyra/köpa I Askersund för sommaren 2020, troligen längre tid.
Även landplats för vinterförvaring sökes.
Båten är 10.22x3.33 så Bredd 4-4.5meter är nödvändig.
Sms på 070-6698454.
Mvh Oskar o Anna

2020-05-15 18:50:48 - Oskar Orre, Oskar.orre@thomasbetong.se

Vi söker båtplats till vår båt Jeannau.
Bredd ca 3.30 längd 10.30. Helst hyra, men även köp kan vara av intresse.
Mvh Anna och Oskar

2020-04-21 12:19:16 - Andreas Persson, andpe471@gmail.com

Säljer båtplats i vatten och på land.
I vatten, plats B25 (3 meter).
Pris 100000 kr.
På land, plats S27 (26 kvm).
Pris 30000 kr.
Billigare om båda köpes samtidigt.

Ring 0702386260

2020-04-04 12:57:34 - Steve Pettersson , steve.pettersson@hotmail.com

2020-04-03
Jag önskar hyra en båtplats med Landström för en båt med måtten 11m×3,50m. Mitt tel.nr. 070 1469356

2020-03-30 09:59:35 - Marcus Jakobsson , info@rormokarna.se

Hejsan.

Önskar att hyra båtplats säsongen 2020.
4-4,5m bredd med Landström.

Tel. 070-5297742
Mail. Info@rormokarna.se

Mvh
Marcus Jakobsson

2020-03-19 12:13:39 - Fredrik Persson, Fredd.persson@gmail.con

Båtplats sökes!
Söker båtplats 2.5-3m att hyra säsongen 2020.
Landström är att föredra.
Har ni något så hör av er på mail eller ring till 0703794927
Mvh Fredrik

2020-03-11 12:26:25 - Tomas Larsson, tomasmunkaslarsson@icloud.com

Säljes pga sjukdom. Bryggplats i en av Sveriges finaste marinor!
Anrik båtklubbshamn i vackert läge inne i Askersund. Klubbhus med kök, samlingslokal, duschar, mastkran, fast båtkran för i o upplyft. Sjösättningsramp. Avloppstömning. Inhägnat område.
Du äger din bryggplats och är en del av en ekonomisk förening med kollektivt ansvar för drift o skötsel. El o vatten vid bryggplats.
Perfekt läge på klubbens vågbrytare. Bredd 4,0 meter.
85.000:-
Ring eller messa: 0761-122341
Med vänlig hälsning,
Tomas

2020-01-30 10:56:56 - Jan Andersson, jan.andersson@esab.se

Önskas köpa Landplats på ”gamla” sidan som rymmer en 10 X 3,5m båt
Med vänlig hälsning Janne, Tel 070- 164 14 89

2020-01-30 07:03:25 - Veronica varg, Veronica@gmail.com

Önskar hyra båtplats säsongen 2020
3,5-4 m
Helst på D-bryggan

Tel 0736265999

Mvh Veronica

2020-01-28 13:00:38 - Robert, r_sidenmark@hotmail.com

Önskar hyra båtplats i Askersund 2,5 meter eller 3 meters
Säsongen 2020

Tel 070-4944680
Mvh Robert